Stella társasjáték
Házhozszállítás
Személyes átvétel
Csomagpont, automata
Részletek
Dixit társasjáték család legújabb tagja, a Stella társasjáték. Az illusztrált képek varázslatos világát továbbra is felfedezhetjük, de a játék azért kicsit más lesz. .
A Dixit az utóbbi évek egyik legnépszerűbb és legújszerűbb partijátéka, elmúlt évek során rengeteg díjat begyűjtött, most fedezd fel Stella társasjátékot, melynek kártyáit akár a Dixit alapjátékkal is keverhettek.
Játék menete:
A játékban 84 különböző kártyát találunk, melyek mindegyike részletgazdag, és egy elvarázsolt világ egy szeletét mutatja meg nekünk. Minden kártyán annyi elrejtett apróság van, hogy valószínűleg még a sokadik játék során is találunk újdonságot rajtuk. És épp ez az egyik lényeg.
Stella társasjáték egy kompetitív játék a Dixit univerzumban, amelyben a játékosok egy-egy szó alapján próbálnak képeket értelmezni.
Válasszátok ugyanazokat a képeket, hogy tiétek legyen a győzelem!
A játéknak 4 fordulója van, minden fordulónak lesz egy kulcsszava, amit előtte megnéztek. Pl a " születésnap "
1. fázis: az asszociáció
A kirakott kártyák között mindenki keresi, ami szerinte kapcsolatba hozható bármily módon a kulcsszóval, Mindenki a saját jelölő tábláján megjelöli, ezt persze titokban csináljátok, ne lássák a többiek. Legalább 1-et, de maximum 10-et jelölhettek a táblán.
2. fázis: a bejelentés
Ahányat jelöltél, annyit lépsz előre a táblán, de aki legtöbbet jelölte és egyedül tartózkodik azon a számon, őt sajnos megfordítjuk és sötétségbe borul. Ezért ne legyetek túl kapzsik, mert most elsőnek sem jó lenni.
3. fázis: a felfedés
A játékosok sorba egy-egy kártyát felfednek, bármelyiket amelyiket jelölték. A cél az, hogy ugyanazt a kártyát többen is jelöljék, vagy legalább még valaki, ezért a legbiztosabb jelöléseddel kell előrukkolni.
A pontozás aszerint változik, hogy hányan jelölték ugyanazt a kártyát. Persze előfordulhat, hogy senki nem asszociált az általad jelölt kártyára, nos akkor, elbuktál. Már nem veszel részt a fordulóban, nem lehetsz felderítő és pontokat sem kapod, akkor sem, ha mással lenne egyezés.
A játék kimenetele többféleképpen alakulhat, vagy mindenki elbukott, vagy a bennmaradt játékosoknak, nincs több jelölése. Ezután jön a pontozás. .
4. fázis: a pontozás
A pontozás több tényező is befolyásolja, így akár kevesebbet is kaphatsz mint gondoltad...
A következő fordulóban új keresőszó és új kártyák következnek.
A 4. forduló végén adjátok össze a pontokat és akinek a legtöbb van, megnyerte a játékot.
A játéksorán próbáljatok a másik fejével gondolkodni, és ügyesen a legtöbb pontot beszerezni.
Az érdekes asszociációs játék folyamán jobban megismeritek egymás gondolkodás menetét, miközben mindenki remekül szórakozik.
A játék fejlesztője, Jean-Louis Roubira egy francia gyermekpszichológus, és ez valamennyire meg is látszik a játékán, hiszen a játék során nem az agymunkán van a fő hangsúly, hanem az érzelmeken.
Tartalma:
- 1 tábla
- 84 Dixit kártya
- 96 szókártya ( 2 szó minden kártyán )
- 4 felfedezés-szókártya
- 6 lámpásjelző
- 4 fordulójelző
- 10 személyre szabható szókártya
- 1 felderítőbábu
- 4 letörölhető játékostábla
- 1 letörölhető pontozótábla
- 6 letörölhető filctoll és törlőruha
- Magyar nyelvű játékszabály
Jellemzők:
- Játékosok száma: 3-6 fő
- Játékidő: kb 30 perc