Facebook Pixel

Több mint a világ leghíresebb játéka! Hogyan fejleszt a LEGO?

A LEGO, vagyis azok a kis műanyag színes téglák több mint hét évtizede váltanak ki kreativitást és örömet minden korosztályból, gyerekekből és felnőttekből egyaránt! Hogyan támogatja a LEGO az egyéni fejlődést? És mi a 10 legérdekesebb tény a LEGO-ról Blogunkból kiderül!
Több mint a világ leghíresebb játéka! Hogyan fejleszt a LEGO?

A kicsi, de hatalmas LEGO téglák kreativitásra ösztönöznek, és zseniális tervezésüknek köszönhetően gyakorlatilag bármit meg lehet belőlük építeni, amit csak el tudsz képzelni, az autóktól a dinoszauruszokig, házaktól a földönkívüliekig - ha meg tudod álmodni, valószínűleg megépíthető LEGO-ból. 

 

Mivel a LEGO ilyen sokoldalú játék, amely minden korosztályt megszólít, nem meglepő, hogy a LEGO-t ma már a világ legerősebb márkájaként tartják számon, és 2017-ben a Google, a Nike és a Ferrari fölé tornyosulva az első helyre került. De mint a legtöbb gigantikus vállalat, a LEGO is szerény kezdetekkel indult, és a Nemzetközi LEGO Nap a játék felemelkedését ünnepli. 

 

A LEGO fejlesztő hatásai 

1.Finommotorika fejlesztése: 
Az apró kockák összepattintása, szétszedése és precíz illesztése fejleszti a kézügyességet és az ujjmozgások koordinációját. 

 

2.Térbeli tájékozódás: 
A LEGO építése közben a gyerekek megtanulják elképzelni a háromdimenziós struktúrákat és azok összefüggéseit, ami segíti a térlátást. 

 

3.Problémamegoldás: 
Egy LEGO készlet megépítése során a gyerekek megtanulják követni az utasításokat, miközben gondolkodásra ösztönző problémákkal találkoznak. 

 

4.Kreativitás: 
A LEGO-nak nincsenek határai! Szabad építés során a gyerekek fantáziája szárnyalhat, saját világokat és történeteket teremthetnek. 

 

5.Csapatmunka és kommunikáció: 
Ha több gyerek (vagy akár szülők) együtt játszanak, az építkezés megtanítja őket az együttműködésre és a hatékony kommunikációra. 

 

Kreatív játéktippek 

1. „Építs a történethez!” 

Mondjatok el együtt egy rövid történetet, például egy kalandot a dzsungelben, majd építsétek meg a szereplőket és a helyszíneket LEGO-ból! Ez a játék nemcsak kreatív, de segít a gyerekeknek a történetmesélés fejlesztésében is. 

 

2. Színkódos kihívás 

Adj meg egy színt, például kéket, és kérd meg a gyerekeket, hogy csak az adott színű LEGO darabokból építsenek valamit! Ez a kihívás segíti őket a koncentrációban és a szabályokhoz való alkalmazkodásban. 

 

3. LEGO rejtvények 

Építs meg egy „félkész” struktúrát, és kérd meg a gyerekeket, hogy találják ki, hogyan fejezhetik be! Ez a feladat fejleszti a logikus gondolkodást és a problémamegoldó képességet. 

 

4. LEGO időgépek és robotok 

Kérd meg a gyerekeket, hogy képzeljék el, hogyan nézne ki egy időgép vagy egy jövőbeli robot, majd építsék meg! Ez a játék különösen serkenti a képzelőerőt. 

 

5. „Házépítő verseny” 

Hozzatok létre egy „építkezési pályázatot”, ahol mindenki egy házat vagy épületet épít meghatározott időn belül. A végén szavazzatok a legkreatívabb vagy legkülönlegesebb épületre! 

 

6. LEGO matematikai játékok 

Használjátok a kockákat matematikai feladatokhoz! Építsetek például tornyokat, és számoljátok meg, melyik lett a legmagasabb, vagy készítsetek egyenleteket LEGO kockákkal. 

 

A Játéktenger új LEGO-választékából is inspirálódhattok: a Jurassic World, Harry Potter, Star Wars , a Ninjago, történetei vagy a Disney meséi most mind életre kelhetnek a gyerekszobában! 

  

10 szuper szórakoztató tény a LEGO-ról 

1-2016-ban a Land Rover felállította a legnagyobb LEGO építmény világrekordját a Tower Bridge hatalmas, 43 láb magas másolatával. A monumentális építményhez 5 805 846 egyedi LEGO-darabot használtak fel, amelyek a franciaországi Párizsig nyúltak volna el, ha végig fektetik őket. 

 

2.Ha a LEGO minifigurákat népnek kellene tekinteni, akkor ők lennének a világ legtöbb embert számláló népe összesen több mint 4 milliárd figurával. 

 

3.Annyi LEGO tégla van a világon, hogy becslések szerint 80:1 arányban meghaladja az emberek számát. 

 

4.Annak ellenére, hogy az első műanyag LEGO téglát 1949-ben készítették, még ma is össze tudsz illeszteni egy régi LEGO téglát egy ma épített LEGO téglával - a design semmit sem változott! 

 

5.2009-ben James May egy teljesen LEGO-ból épített házat épített. Több mint 3,3 millió téglából épült, és még működő WC-vel, ággyal és zuhanyzóval is rendelkezett! 

 

6.A LEGO-készletek ma már olyan népszerűek, hogy minden másodpercben 7 készletet adnak el. 

 

7.Bár a LEGO-val lányok és fiúk, nők és férfiak egyaránt játszanak, a nemek közötti egyenlőség eléréséig még hosszú az út, hiszen a LEGO minifigurák nagyjából 86%-a férfi. 

 

8.Ha a világ összes LEGO tégláját összegyűjtenénk és egymásra raknánk, akkor azok 2 386 065 mérföld magasak lennének. 

 

9.Bár a LEGO játékokat gyárt, a világ legnagyobb gumiabroncsgyártójának is számít, évente több mint 400 millió gumiabroncsot gyártanak, hogy a különböző LEGO járművekből álló flottájuk mozgásban maradjon. 

 

10.Bár a LEGO szabadalmaztatta először a LEGO téglát, technikailag nem ők találták fel. A történet szerint az az eladó, aki eljött, hogy eladja Godtfrednek az első műanyag fröccsöntőgépét, a zsebében hordott egy példásan összeilleszthető téglát, amelyet Hilary Fisher Page tervezett és szabadalmaztatott. Godtfred továbbfejlesztette a tervet azzal, hogy perforálta a téglát, és csöveket tett az aljára, hogy segítse a kapcsolat szorosabbá tételét. 

 

Szülőként így segíts!

-Ne irányíts túl sokat: Hagyd, hogy a gyerekek a saját elképzeléseiket kövessék, és bátran kísérletezzenek. 

-Játsszatok együtt: A közös játék nemcsak szórakoztató, de erősíti a családi kötelékeket is. 

-Használjátok a LEGO-t tanuláshoz: Bevezethettek egyszerű fizikai és mérnöki fogalmakat, például hogy miért áll meg egy híd vagy hogyan lehet stabil tornyot építeni. 

 

A LEGO nem csupán játék, hanem egy sokoldalú eszköz, amely szórakozva tanítja a gyerekeket az élet számos területén. A közös építkezés és a kreatív ötletek megvalósítása pedig felejthetetlen pillanatokat teremthet az egész család számára.